

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Encoder Technology | Measuring |
| Pulses Per Revolution | 1024ppr |
| Series | DBV60 |
| Maximum Revolutions | 1500rpm |
| Output Signal Type | HTL/Push Pull |
| Supply Voltage | 32 V |
| Resolution | 3.41 |
| IP Rating | IP65 |
| Interface | Push-Pull |
| Overall Height | 288mm |
| Overall Width | 219.5mm |
| Overall Depth | 86mm |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Maximum Operating Temperature | +100°C |
| Mounting Type | Flange Mount |
| Connection Type | Cable |
| Current Rating | 30 mA |
DFS60B-S4EA05000
DFS60B-BHPA10000
DFS60A-BHPK65536
LT-M-0450-S 0000X000X00
DFS60B-BDAC05000
DFS60B-S4AC05000
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00