

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Encoder Technology | Absolute |
| Series | BCG08 |
| Output Signal Type | PROFIBUS |
| Stroke | 3000mm |
| Supply Voltage | 32 V |
| Resolution | 0.03 mm |
| IP Rating | IP50 |
| Overall Height | 148mm |
| Interface | PROFIBUS |
| Overall Width | 80mm |
| Overall Depth | 80mm |
| Minimum Operating Temperature | -10°C |
| Mounting Type | Flange Mount |
| Maximum Operating Temperature | +70°C |
| Connection Type | Female Connector, Male Connector |
05.2420.1222.1024
DFS60A-BHPC65536
8.KIH40.5442.2500
DFS60E-TEEL00500
BCG13-K1KM05PP
DBS36E-S3EK01000
DBS60E-TJFK01024
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00