

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Sensor Style | Block |
| Detection Type | Distance |
| Detection Range | 50 mm - 350 mm |
| Output Type | PUSH/PULL |
| Electrical Connection | M8 4 Pin Connector |
| Maximum DC Voltage | 30V |
| Communication Protocol | IO-LINK |
| Terminal Type | M8 4 Pin Connector |
| Light Source | Laser Light |
| IP Rating | IP67 |
| Response Time | 0.4 ms |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Housing Material | Die Cast Zinc |
| Series | OM |
| Maximum Operating Temperature | +60°C |
| Mounting Type | Screw |
| Standards Met | CE, cULus |
E3ZM-V61 2M
VT12T-2N410
GLV18-6/73/120
ZLD18-BFZ4A8
GL2S-N0311S03
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00