

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Encoder Technology | Optical |
| Series | EIL580 |
| Pulses Per Revolution | 4096 |
| Maximum Revolutions | 12000rpm |
| Output Signal Type | HTL/Push Pull |
| Shaft Type | Solid |
| Supply Voltage | 8 - 30 V dc |
| Shaft Diameter | 10mm |
| IP Rating | IP65 |
| Overall Width | 58mm |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Mounting Type | Clamping Flange |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Connection Type | Flange connector M23 |
| Switching Frequency | â¤160 kHz, â¤300 kHz |
DBS36E-S3EK00360
DFS60E-BHEC01024
DBS36E-S3EP01024
DFS60B-TGEC01000
BCG13-L1KM05PP
DFS60B-BEPC10000
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00