

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Sensor Style | Block |
| Detection Type | Retroreflective |
| Detection Range | 3.5 m |
| Output Type | PNP |
| Electrical Connection | 4-Wire Cable 2m |
| Switching Mode | Light / Dark switching |
| Maximum DC Voltage | 30V |
| Terminal Type | M18 Connector |
| Light Source | LED |
| IP Rating | IP67 |
| Maximum Current | 100 mA |
| Response Time | 600 μs |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Series | QS18 |
| Housing Material | ABS |
| Maximum Operating Temperature | +70°C |
| Mounting Type | Threaded |
| Thread Size | M18 |
| Standards Met | CE, cURus |
QS18VN6FF100
HTE18-P4A1BB
XUB2AKSNL5T
13104A6517 13104A6517
WL12-3P2431
WTB9M4-3N2261
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00