

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Sensor Style | Block |
| Detection Type | Diffuse |
| Detection Range | 43 mm |
| Output Type | NPN |
| Electrical Connection | M12 Connector |
| Maximum DC Voltage | 30V |
| Terminal Type | Connector |
| Light Source | LED |
| IP Rating | IP67 |
| Response Time | 600 μs |
| Series | QS18 |
| Maximum Operating Temperature | +70°C |
| Mounting Type | Threaded |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Housing Material | Thermoplastic |
| Standards Met | CE Certified, cULus Listed |
WL9M4-3P2234
HL18-P4A3BA
OR18.RL-PV1P.7BO
GL6-F4611S55
FZAM 18P6460/S14
UFN3-70P415
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00