

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Sensor Style | Block |
| Detection Type | Distance |
| Detection Range | 35 mm - 310 mm |
| Output Type | NPN |
| Electrical Connection | M12 5 Pin Connector |
| Maximum DC Voltage | 30V |
| Terminal Type | M12 Connector |
| Light Source | LED |
| IP Rating | IP67, IP68, IP69K |
| Maximum Current | 100 mA |
| Response Time | 1.5 ms |
| Mounting Type | Flush Mount |
| Minimum Operating Temperature | -10°C |
| Housing Material | Stainless Steel |
| Maximum Operating Temperature | +50°C |
| Series | Q4X |
| Standards Met | CE Certified, cULus Certified, DIN40050-9, IEC60529, MIL-STD-202G, UL Listed |
VL18-3P3940
VTF18-3F1240
ML100-8-H-350-RT/103/115
WTT12L-B3567
GSE6L-P4211
WF50-60B416
VTF18-4P1240
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00