

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Sensor Style | Block |
| Detection Type | Through Beam |
| Detection Range | 0 - 20 m |
| Output Type | PNP |
| Electrical Connection | Cable |
| Maximum DC Voltage | 30V |
| Terminal Type | Cable |
| Light Source | LED |
| IP Rating | IP67 |
| Maximum Current | 100 mA |
| Response Time | â¤1 ms |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Maximum Operating Temperature | +55°C |
| Series | BOS 5K |
| Housing Material | PBT, PC |
| Minimum Operating Temperature | -25°C |
| Standards Met | CE, cULus |
GLD20G-24112170ZZZ
ZLD18-2FZ4B2
EE-SX871A 2M
WF80-60B410
RAY26P-24862130A00
BOS 12M-PS-PR10-S4
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00