

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Number of Contacts | 8 |
| Number of Rows | 2 |
| Pitch | 2mm |
| Type | Receptacle |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Body Orientation | Straight |
| Termination Method | Solder |
| Current Rating | 12A |
| Voltage Rating | 125 V , 650 V |
| Series | AMPMODU |
| Contact Plating | Nickel Plated, Tin |
| Contact Material | Bronze |
| Series Number | 2314846 |
ARF6-16-S-D-A-K-TR-1
SSW-109-02-T-S
SQT-104-01-L-D
CLP-110-02-F-D-A
61002421821
SSW-125-02-G-D-RA
SSW-102-22-F-D-VS
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00