

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Number of Contacts | 5 |
| Number of Rows | 1 |
| Pitch | 2.54mm |
| Type | Low-Profile Socket Strip |
| Mounting Type | Through Hole |
| Body Orientation | Straight |
| Termination Method | Solder |
| Current Rating | 5.5A |
| Voltage Rating | 400 V |
| Series | CES |
| Contact Material | Bronze |
SSW-103-01-F-D-002
SFMC-105-01-S-D
IJ5-06-05.0-L-S-1-TR
SSW-140-01-T-S
CLP-108-02-L-D-K-TR
SSW-102-02-T-D-RA
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00