

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Number of Contacts | 16 |
| Number of Rows | 1 |
| Pitch | 2.54mm |
| Type | Socket Strip |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Body Orientation | Straight |
| Termination Method | Solder |
| Current Rating | 5.2A |
| Voltage Rating | 405 V , 572 V |
| Series | SSM |
| Contact Plating | Gold (Contact), Matte Tin (Tail) |
| Contact Material | Bronze |
SMS-112-01-G-S
61002411921
SSA-130-S-T
SSW-108-02-F-D-RA
SSW-130-01-G-D
SMM-107-02-S-D
10170709-T01LF
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00