

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Number of Contacts | 8 |
| Number of Rows | 1 |
| Pitch | 3.96mm |
| Type | Power Socket |
| Mounting Type | Through Hole |
| Body Orientation | Straight |
| Termination Method | Solder |
| Current Rating | 10.3 A, 11.2 A, 13.1 A, 6.7 A, 9.2A |
| Voltage Rating | 600 V , 845 V |
| Series | FHP |
| Contact Material | Beryllium Copper |
| Contact Plating | Tin |
CLM-110-02-L-D
MMS-114-01-L-DV
ESQ-106-14-G-D
HLE-103-02-S-DV-BE-K-TR
SQT-105-03-L-D
MMS-110-02-L-DV-P-TR
M22-7131242
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00