

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Number of Contacts | 16 |
| Number of Rows | 2 |
| Pitch | 2mm |
| Type | Board to Board |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Body Orientation | Straight |
| Termination Method | Solder |
| Current Rating | 5.1A |
| Voltage Rating | 250 V , 281 V |
| Series | SQT |
| Contact Material | Bronze |
ESQ-120-24-G-D
SSM-105-L-DV-A-P-TR
SQT-110-01-L-S
FX8-140S-SV(21)
BCS-130-L-S-TE
ESQ-125-12-G-D
SSQ-112-01-F-D
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00