

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Series | FTR |
| Pitch | 1.27mm |
| Number of Contacts | 20 |
| Number of Rows | 2 |
| Body Orientation | Straight |
| Shrouded/Unshrouded | Unshrouded |
| Connector System | Board to Board |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Termination Method | Solder |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Current Rating | 3.0A |
| Tail Pin Length | 1.27mm |
| Mating Pin Length | 3.18mm |
TSS-113-01-L-D
1-2378191-1
61308021121
1-2377477-1
IPL1-102-02-L-S-K-TR
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00