

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Number of Contacts | 37 |
| Gender | Female |
| Contact Gender | Male |
| Current Rating | 5A |
| Voltage Rating | 400 V ac, 500 V dc |
| Shell Size | 15 |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Military Standard | MIL-DTL-38999 |
| Termination Method | Crimp |
| Mating Type | Screw Coupling |
| Connector Size | Standard |
| Body Orientation | Straight |
| Housing Material | Aluminium |
| Series | TV |
| Colour | Green |
| Minimum Operating Temperature | -65°C |
| Maximum Operating Temperature | +175°C |
| Contact Plating | Gold |
| Shell Plating | Zinc Cobalt |
| Contact Material | Copper Alloy |
62GB-12E20-41SN
VG95234M-20A9SN
62GB-56T10-07PN(416)
PT06E-12-8P(SR)(072)
D38999/24WF35SN
D38999/24ZC35PN
SCE2-ZN-06K08-19SN
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00