

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Number of Contacts | 7 |
| Gender | Male |
| Contact Gender | Male |
| Current Rating | 13A |
| Voltage Rating | 500 V ac |
| Shell Size | 16S |
| Mounting Type | Cable Mount |
| Military Standard | MIL-DTL-5015 |
| Termination Method | Solder |
| Mating Type | Bayonet Coupling |
| Body Orientation | Straight |
| Series | 97B |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Shell Plating | Olive Drab Cadmium |
| Contact Plating | Silver |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Contact Material | Brass |
N/MS3106B14S-2S
97-3106A-10SL-4S
PT06A-8-4S(SR)
62LC-12E12-10SN(771)
D38999/24ZG11SN
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00