

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Number of Contacts | 61 |
| Gender | Female |
| Contact Gender | Male |
| Current Rating | 7.5A |
| Shell Size | 25 |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Military Standard | MIL-DTL-38999 |
| Termination Method | Crimp |
| IP Rating | IP67 |
| Mating Type | Screw Coupling |
| Connector Size | Standard |
| Body Orientation | Straight |
| Housing Material | Aluminium |
| Series | 8D |
| Minimum Operating Temperature | -65°C |
| Maximum Operating Temperature | +175°C |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Shell Plating | Cadmium |
| Contact Plating | Gold over Nickel |
62GB-16J10-07SN
D38999/26FE35SN
MS3102A-20-29P
PT06E-10-6P(SR)(072)
TV06RW-11-35SA(W52)
D38999/26WC98SN
62GB-16J14-19SN
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00