

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Number of Contacts | 6 |
| Gender | Female |
| Contact Gender | Male |
| Current Rating | 7.5A |
| Voltage Rating | 600 V ac, 850 V dc |
| Shell Size | 11 |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Military Standard | MIL-DTL-38999 |
| Termination Method | Crimp |
| Mating Type | Screw Coupling |
| Connector Size | Standard |
| Body Orientation | Straight |
| Housing Material | Aluminium |
| Series | TV |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Shell Plating | Zinc Cobalt |
| Contact Plating | Gold |
| Maximum Operating Temperature | +175°C |
| Colour | Green |
| Minimum Operating Temperature | -65°C |
62GB-56T12-10PN
PT02E-12-8P(072)
62GB-56T18-32SN
ACS02E18-1P-472
85102E106P50
M39029/4-111
PT02A-14-12S
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00