

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Number of Contacts | 66 |
| Gender | Male |
| Contact Gender | Female |
| Current Rating | 5A |
| Shell Size | 19 |
| Mounting Type | Cable Mount |
| Military Standard | MIL-DTL-38999 |
| Termination Method | Crimp |
| Mating Type | Bayonet Coupling |
| Connector Size | Standard |
| Body Orientation | Straight |
| Series | 8LT |
| Housing Material | Aluminium Alloy |
| Minimum Operating Temperature | -65°C |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Shell Plating | Cadmium |
| Contact Plating | Gold over Nickel |
| Maximum Operating Temperature | +175°C |
CA02COM-E28-15S-B
MS3102E14S-6S
62GB-12E14-19SN
ACS02E18-1P-472
D38999/24FG11PN
PT06E-16-26S(SR)
D38999/20FE35PN
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00