

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Number of Contacts | 22 |
| Gender | Male |
| Contact Gender | Female |
| Current Rating | 5A |
| Shell Size | 13 |
| Military Standard | MIL-DTL-38999 |
| Termination Method | Crimp |
| IP Rating | IP67 |
| Mating Type | Screw Coupling |
| Connector Size | Standard |
| Body Orientation | Straight |
| Housing Material | Aluminium |
| Series | 8D |
| Contact Plating | Gold over Nickel |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Minimum Operating Temperature | -65°C |
| Maximum Operating Temperature | +200°C |
| Shell Plating | Nickel |
UT071412SH6
PT06A-10-6P(SR)
LJT06RT1135S014
932843100 CM 02 E 14S-5 P
D38999/20ZE35SN
D38999/26JG16SN
VG95328D10-6PN
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00