

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Number of Contacts | 13 |
| Gender | Male |
| Contact Gender | Female |
| Current Rating | 5A |
| Shell Size | 11 |
| Mounting Type | Cable Mount |
| Military Standard | MIL-DTL-38999 |
| Termination Method | Crimp |
| Mating Type | Bayonet Coupling |
| Connector Size | Standard |
| Body Orientation | Straight |
| Series | 8LT |
| Housing Material | Aluminium Alloy |
| Minimum Operating Temperature | -65°C |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Shell Plating | Cadmium |
| Maximum Operating Temperature | +175°C |
| Contact Plating | Gold over Nickel |
62GB-16J10-02PN
SCE2-ZN-01K07-14PN
M83723/95W1212N
KPT06F18-32P
MS3106A-14S-2S
62GB-16F16-26SN
PT06A-12-3P(SR)
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00