

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Number of Contacts | 55 |
| Gender | Female |
| Contact Gender | Male |
| Current Rating | 5A |
| Shell Size | 17 |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Military Standard | MIL-DTL-38999 |
| Termination Method | Crimp |
| Mating Type | Bayonet Coupling |
| Connector Size | Standard |
| Body Orientation | Straight |
| Housing Material | Aluminium Alloy |
| Series | 8LT |
| Maximum Operating Temperature | +175°C |
| Minimum Operating Temperature | -65°C |
| Contact Plating | Gold over Nickel |
| Shell Plating | Cadmium |
| Contact Material | Copper Alloy |
97B-3106A22-2P-HD
SCE2-ZN-76A06-07SN-002
N/MS3102A14S-2P
N/MS3102A20-18P
UTS6JC10E7S
TVP00RW-11-35SN(W52)
97-3106A-18-8P(621)
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00