

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Number of Contacts | 6 |
| Gender | Female |
| Contact Gender | Male |
| Current Rating | 7.5A |
| Voltage Rating | 600 V ac, 850 V dc |
| Shell Size | 11 |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Military Standard | MIL-DTL-38999 |
| Termination Method | Solder |
| Mating Type | Screw Coupling |
| Connector Size | Standard |
| Body Orientation | Straight |
| Housing Material | Aluminium |
| Series | TV |
| Maximum Operating Temperature | +175°C |
| Minimum Operating Temperature | -65°C |
| Contact Plating | Gold |
| Colour | Black |
| Shell Plating | Black Zinc Nickel |
| Contact Material | Copper Alloy |
D38999/26WA35PN
UT0W61832PH
SCE2-B-76A07-12SN-001
62GB-12E20-41SN
MS3106E14S-2S
62LC-12E14-12PN(771)
UT0W61210PH
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00