

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Number of Contacts | 55 |
| Gender | Female |
| Contact Gender | Male |
| Current Rating | 7.5A |
| Shell Size | 23 |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Military Standard | MIL-DTL-38999 |
| Termination Method | Crimp |
| Mating Type | Bayonet Coupling |
| Connector Size | Standard |
| Body Orientation | Straight |
| Housing Material | Aluminium Alloy |
| Series | 8LT |
| Minimum Operating Temperature | -65°C |
| Maximum Operating Temperature | +175°C |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Contact Plating | Gold over Nickel |
| Shell Plating | Cadmium |
D38999/24WC98SN
PT06E-20-41P(SR)(072)
D38999/20ZD35PN
MS3106A18-8PZ
62GB-16F14-12SN
PT06E-18-32P(SR)(072)
62GB-50T10-07PN
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00