

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Number of Contacts | 10 |
| Gender | Female |
| Contact Gender | Female |
| Current Rating | 7.5A |
| Voltage Rating | 600 V ac, 850 V dc |
| Shell Size | 13 |
| Mounting Type | Wall Mount |
| Military Standard | MIL-DTL-38999 |
| Termination Method | Crimp |
| Mating Type | Screw Coupling |
| Connector Size | Standard |
| Body Orientation | Straight |
| Series | TV |
| Housing Material | Aluminium |
| Minimum Operating Temperature | -65°C |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Shell Plating | Zinc Cobalt |
| Colour | Green |
| Maximum Operating Temperature | +175°C |
MS3106A-20-27P
N/MS3106B14S-7P
D38999/24WG11PN
N/MS3101B16S-1P
D38999/26KD97SN
D38999/20ZB98PN
85106EC1626S50
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00