

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Number of Contacts | 6 |
| Gender | Female |
| Contact Gender | Male |
| Current Rating | 4.5A |
| Voltage Rating | 600 V ac, 850 V dc |
| Shell Size | 11 |
| Military Standard | MIL-DTL-38999 |
| Termination Method | Solder |
| Mating Type | Screw Coupling |
| Connector Size | Subminiature |
| Body Orientation | Straight |
| Housing Material | Aluminium |
| Series | TV |
| Shell Plating | Olive Drab Cadmium |
| Contact Plating | Gold |
| Maximum Operating Temperature | +175°C |
| Minimum Operating Temperature | -65°C |
PT06E-12-8P(SR)
PT06E-16-26S(SR)
62GB-12E16-26PN
DBAS 974-25-61 SN 059
62GB-56T12-10PN
D38999/20FB2SN
D38999/24FE35SN
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00