

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Number of Contacts | 10 |
| Contact Gender | Male |
| Voltage Rating | 250 V ac, 700 V dc |
| Shell Size | 18 |
| Mounting Type | Cable Mount |
| Military Standard | MIL-DTL-5015 |
| Termination Method | Solder |
| Mating Type | Screw Coupling |
| Body Orientation | Straight |
| Series | MS3106A |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Shell Plating | Zinc Cobalt |
| Contact Plating | Silver |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
MS3106A18-8P
PT06E-14-5P(SR)(072)
62GB-56T08-33SN(416)
85102E1419P5044
KPT06F18-32P
M83723/97S1203N
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00