

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Number of Contacts | 4 |
| Mounting Type | PCB Mount |
| Connector Size | M8 |
| Plug/Socket | Socket |
| Contact Gender | Female |
| Termination Method | Solder |
| IP Rating | IP67 |
| Current Rating | 4.0A |
| Body Orientation | Right Angle |
| Series | M8 |
| Voltage Rating | 30.0 V |
| Coding | A |
| Mating Type | Bayonet |
| Housing Material | Zinc |
| Contact Plating | Gold |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Contact Material | Copper |
XZCC12MDP40B
EPG.00.304.NLN
FLS6BS12N8P03
99.5606.15.03
TR2235RFS1NB / 192922-1240
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00