

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Number of Contacts | 4 |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Connector Size | Standard |
| Plug/Socket | Socket |
| Contact Gender | Female |
| Termination Method | Crimp |
| IP Rating | IP67 |
| Current Rating | 13.0 A, 80.0A |
| Body Orientation | Straight |
| Series | 8STA |
| Mating Type | Bayonet |
| Shell Size | 24 |
| Housing Material | Aluminium |
| Contact Plating | Gold |
| Maximum Operating Temperature | +175°C |
| Contact Material | Copper |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
T4171220008-001
99.5171.15.08
HDP24-24-19PE-L017
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00